1. Úvod
  2. Jak na dokonalé espresso?
Jak na dokonalé espresso?

Správná příprava espressa velmi výrazně ovlivňuje výdlednou chuť hotové kávy. Špatně připravené espresso může být "kyselé" nebo naopak vodnaté a dřevité. Na extrakci kávy má vliv tlak, teplota a kvalita vody, což jsou faktory, které většinou ovlivnit u komerčních kávovarů nemůžeme. Kvalitu vody lze vylepšit filtrem, případně změkčovačem vody.

Pro dokonalou extrakci kávy musí být zachovány tři základní faktory:

  • dávka mleté kávy
  • hmotnost, objem hotové kávy
  • doba extrakce kávy

Dávkování kávy:

hmotnost mleté kávy se u jednoduchého espressa musí pohybovat v rozmetí 7 až 9 gramů, u dvojitého epressa 14 až 18 gramů.

Doba extrakce kávy:

doba a po kterou káva protéká poratafiltrem je naprosto klíčová a je 25 až 35s jak u jednoduchého, tak i u dvojitého espressa (případně ristretta). Pokud rozdělíme čas extrakce do třetin, v první třetině času se extrahují kyseliny, v druhé polovině začíná extrakce kofeinu a v poslední třetině se extrahují cukry. Z toho vyplývá, že pokud dobu extrakce zkrátíme káva bude kyselá, pokud naopak extrakci prodloužíme káva bude sladší, ale dřevitější.

E-SHOP S KÁVOU: ČERSTVÁ KÁVA ARABIKA Z CELÉHO SVĚTA

Prodej kávy online - nejširší výběr čerstvých, zrnkových Arabik | Pražírna MONRO

Pražíme pro vás kávu s láskou a péčí již od roku 2004 

Už od roku 2004 se věnujeme výhradně pražení a přípravě 100% výběrové Arabiky. Pražíme kávu z plantáží Afriky, Jižní a Střední Ameriky, Austrálie i dalších kávových destinací v pravidelných, týdenních intervalech. Kávu prodáváme jak v zrnku, tak mletou podle přání zákazníka a způsobu přípravy.

Káva Monro s.r.o.

IČO 07655479

DIČ CZ07655479

Táborská 1811

Pelhřimov 39301

Provozovna Jihlava

OC City Park Jihlava

Hradební 1

586 01

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Copyright Monro 2004
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz