🌞 KONEC LÉTA S DOBROU KÁVOU ☕ OBJEDNÁVKA OD 1000Kč DOPRAVA ZDARMA A 100g KÁVY ZDARMA 🎁 ODESÍLÁME DO 24H ☕
  1. Úvod
  2. Kávový čaj - Cascara

Cascara kávový čaj Káva Monro

Cascara - kávový nápoj z kávových slupekCASCARA - skvělý a zdraví prospěšný kávový nápoj ze sušených a fermentovaných slupek kávových plodů - kávových třešní. Cascara má charakteristický chuťový profil, který se odlišuje od samotných kávových zrn. Cascara má ovocný charakter, s tóny sušeného ovoce, jako jsou třešně, meruňky nebo hrozny. Cascara má přirozenou sladkost, která dodává nápojům jemnost. Často naleznete v hotové Cascaře  i subtilní tóny bylin, které přidávají do chuťového profilu komplexnost a exotičnost.

Cascara znamená ve španělštině slupka. Důvodem proč je nápoj s Cascary tak oblíbený je nejen chuťový požitek, ale i její kladné vlastnosti pro naše zdraví. Působí protizánětlivě, zbavuje stresu, posilují imunitu, protože obsahuje železo, draslík a mnoho dalších minerálů a antioxidantů.

V létě ledová Cascara osvěží a povzbudí, v zimě zahřeje, zlepší náladua posílí zdraví a imunitu.

Nejčastější způsob přípravy Cascary:

Pro přípravu 1 litru nápoje použijeme 50 g Cascary, zalijeme horkou vodou a necháme louhovat 10 minut, následně slijeme. S množstvím cascary, teplotou vody nebo louhováním doporučujeme experimentovat a objevit tak mnoho dalších zajímavých chuťových tónů. Pro přípravu Cascary se ideálně hodí French press.

Další způsoby konzumace Cascary:

  • Přísada do koktejlů: Cascara lze použít k aromatizaci různých koktejlů a nápojů.

  • Přísada do kávy: Některé kavárny nabízejí kávové druhy, které obsahují cascara jako součást směsi.

  • Cascara sirupy: Cascara se také používá k výrobě sirupů pro kávové nápoje.

Skladování Cascary:

Abyste docílili nejlepší chuti, nechávejte cascaru v našich sáčcích a nepřesypávejte ji do jiných nádob. Balíme ji do trojvrstevných sáčků se zpětným ventilem. Díky tomu může "dýchat" a zároveň nehrozí pochycení cizích pachů. Skladujte na temnějším, sušším a chladnějším místě. Nedávejte do lednice či mrazáku.

Cascara je fascinující kávový produkt, který ukazuje, že káva může nabízet mnohem více než jen samotná zrna. Je to skvělý způsob, jak objevovat různé chuťové profily a experimentovat s kávovými nápoji a recepty. Pro milovníky kávy a kulinářské dobrodruhy je cascara určitě zajímavým objevem.

 

Nejlepší a nejkvalitnější slupky jsou z kávových třešní výběrové Arabiky, které naleznete v našem e-shopu pražírny Káva Monro.

Cena:
Chuť
Balení
Výraznost
Zobrazuji 1-1 z 1
  • Akce
  • Novinka
COSTA RICA CASCARA HACIENDA SONORA
11 hodnocení
80,00 Kč
69,57 Kč bez DPH
80,00 Kč
69,57 Kč bez DPH
Skladem
Produktů na stránku 204060

E-SHOP S KÁVOU: ČERSTVÁ KÁVA ARABIKA Z CELÉHO SVĚTA

Prodej kávy online - nejširší výběr čerstvých, zrnkových Arabik | Pražírna MONRO

Pražíme pro vás kávu s láskou a péčí již od roku 2004 

Už od roku 2004 se věnujeme výhradně pražení a přípravě 100% výběrové Arabiky. Pražíme kávu z plantáží Afriky, Jižní a Střední Ameriky, Austrálie i dalších kávových destinací v pravidelných, týdenních intervalech. Čerstvou kávu prodáváme jako kávu zrnkovou i kávu mletou.

Káva Monro s.r.o.

IČO 07655479

DIČ CZ07655479

Táborská 1811

Pelhřimov 39301

Provozovna Jihlava

OC City Park Jihlava

Hradební 1

586 01

Copyright Monro 2004
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Skript na ecomail