☕ CENY KÁVY STRMĚ ROSTOU ☕ VYUŽIJTE JEŠTĚ DO KONCE LEDNA VÝHODNÝ NÁKUP KÁV ZA PŮVODNÍ CENY ☕
  1. Úvod
  2. O kávě
  3. Standard výběrové Arabiky
Standard výběrová Arabika

Vlastnosti výběrových ArabikWikipedia: Podle americké Asociace pro výběrovou kávu (Specialty Coffee Association of America (SCAA)), se výběrovou může nazývat káva, která získá 80 bodů na jejich 100 bodové stupnici. Výběrová káva Arabika se pěstuje ve ideálních klimatických podmínkách a vyznačují se výraznou chutí a malým výskytem defektních zrn. Unikátní chuť je výsledkem mnoha faktorů, jako je dlouhá doba zrání, pečlivý sběr zralých plodů a péče při zpracovávání zrn.

     

Cupping kávy ArabikyHodnocení káv provádí certifikovaný degustátor káv při ochutnávce, takzvaném cuppingu. Jedná se o objektivní hodnocení, dle přesně definovaných pravidel. Hodnotí se komplexně chuťové, senzorické vlastnosti, vzhled i vůně hotové kávy (chutě a aroma káv jsou přsně definovány a pojmenovány dle grafu výš). Současně se hodnotí i vzhled a vlastnosti celých a mletých kávovývh zrn. Každá hodnocená káva poté obdrží přesné bodové hodnocení od 0 do 100 bodů.

Cupping, ochutnávka kávy Arabiky

Na grafu kvality celosvětové sklizně kávy je vidět, že výběrová Arabika tvoří pouze 14% z celkového podílu všech sklizených a zpracovaných kávových zrn za rok.

Pouze takové kávy naleznete v našem e-shopu.

Graf kvality sklizně kávy

E-SHOP S KÁVOU: ČERSTVÁ KÁVA ARABIKA Z CELÉHO SVĚTA

Prodej kávy online - nejširší výběr čerstvých, zrnkových Arabik | Pražírna MONRO

Pražíme pro vás kávu s láskou a péčí již od roku 2004 

Už od roku 2004 se věnujeme výhradně pražení a přípravě 100% výběrové Arabiky. Pražíme kávu z plantáží Afriky, Jižní a Střední Ameriky, Austrálie i dalších kávových destinací v pravidelných, týdenních intervalech. Kávu prodáváme jak v zrnku, tak mletou podle přání zákazníka a způsobu přípravy.

Káva Monro s.r.o.

IČO 07655479

DIČ CZ07655479

Táborská 1811

Pelhřimov 39301

Provozovna Jihlava

OC City Park Jihlava

Hradební 1

586 01

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Copyright Monro 2004
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz