🌞 KONEC LÉTA S DOBROU KÁVOU ☕ OBJEDNÁVKA OD 1000Kč DOPRAVA ZDARMA A 100g KÁVY ZDARMA 🎁 ODESÍLÁME DO 24H ☕
  1. Úvod
  2. O kávě
  3. Historie kávy
Historie kávy

Etiopie - kolébka kávy

Historie kávy se začíná psát již v roce 525 n.l v Etiopii. Podle legendy byly účinky kávy objeveny etiopským pastevcem Kaldim, který si všiml, že kozy, jež pásl, po pojídání plodů kávového keře večer odmítaly spát. Kaldi se s tím, čeho byl svědkem, podělil s místním mnichem, jež připravil z plodů keře nápoj. I on na sobě pocítil jeho účinky: nápoj ho udržel bdělým ještě dlouho po večerní motlitbě. Mnich své znalosti předal dalším mnichům z kláštera a tak se poznání o účincích kávy postupně šířilo dál.

 

Etiopia Yirgacheffe cherryPodle legendy byla první, divoká Káva etiopská z oblasti Sidamo, nedaleko města Yirgacheffe kde se skutečně i dnes pěstují jedny z nejlepších Arabik na světě. Arabika Sidamo a Arabika Yirgacheffe rostoucí na původních, divokých keřích.

 

 

Z území východní Afriky se kávovník postupně rozšířil do Jemenu a Arábie, kde kolem roku 1000n.l. začaly vznikat první plantáže. Káva se pěstovala a postupně kultivovala. Již v 15. století. a 16. století byla již káva dostupná v Indii, Persii, Egyptě, Sýrii a Turecku.

 

Náměstí Sv. Marka Café FlorianV roce 1600 – 1615 se káva poprvé dostává do Evropy prostřednictvím benátských kupců a v roce 1645 je v Benátkách otevřena první kavárna.V Benátkách je také dosud nejstarší kavárna Café Florian, kterou najdete na náměstí Sv. Marka. Café Florian není jen jedna z nejstarších, ale také jedna z nejdražších kaváren na světě.V rychlém sledu se pak otevírají další kavárny, první Coffe Hous v Oxfordu, kavárna v Marseille, Hamburgu, Vídni, Holandsku....Mimochodem, Holanďané, ajko první dovezli kávu do Indonésie, na Jávu, Sumatru a na Cejlon.

 

 

Georgius Deodatus Damascenus

Roku 1714 se otevírá první pražská kavárna na rohu Karlovy a Liliové ulice, v domě U Zlatého hada. Kavárníkem byl cizinec Georgius Deodatus Damascenus. (Georgius Deodatus Damascenus, známý též jako Jiří Deodat, Jiří Bohdan Damašský či Gorgos Hatalah il Demški, byl arménský obchodník a spisovatel)Otevřel i druhou kavárnu v domě U Tří pštrosů, u Karlova mostu.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Hotová káva z pražírny MonroOd roku 1723 již začíná intenzivní zakládání kávových plantáží Francouzi, Angličany, Portugalci v oblastech Antyl, Brazílie, Cejlonu, Jamaice, Kubě, na Kostarice, v Guatemale, Venezuele, Mexiku. Roku 1799 vezou Španělé kávu do Kolumbie, El Salvadoru a kolem roku 1878 se káva se rozpíná po celém africkém kontinentu.

 

 

E-SHOP S KÁVOU: ČERSTVÁ KÁVA ARABIKA Z CELÉHO SVĚTA

Prodej kávy online - nejširší výběr čerstvých, zrnkových Arabik | Pražírna MONRO

Pražíme pro vás kávu s láskou a péčí již od roku 2004 

Už od roku 2004 se věnujeme výhradně pražení a přípravě 100% výběrové Arabiky. Pražíme kávu z plantáží Afriky, Jižní a Střední Ameriky, Austrálie i dalších kávových destinací v pravidelných, týdenních intervalech. Čerstvou kávu prodáváme jako kávu zrnkovou i kávu mletou.

Káva Monro s.r.o.

IČO 07655479

DIČ CZ07655479

Táborská 1811

Pelhřimov 39301

Provozovna Jihlava

OC City Park Jihlava

Hradební 1

586 01

Copyright Monro 2004
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Skript na ecomail