🌞 KONEC LÉTA S DOBROU KÁVOU ☕ OBJEDNÁVKA OD 1000Kč DOPRAVA ZDARMA A 100g KÁVY ZDARMA 🎁 ODESÍLÁME DO 24H ☕

Jemenská káva 100% výběrová Arabika

Jemenská káva pražírna MonroJemen - správně Jemenská republika je stát na jihu Arabského poloostrova v jihozápadní Asii. Jemen sousedí se Saúdskou Arábií na severu a Ománem na severovýchodě. Z jihu jej omývají vody Arabského moře, z jihozápadu průliv Bab-al-Mandab a ze západu Rudé moře.

Ochutnejte kávové druhy, které se nikde jinde na světě nepěstují. V Jemenu se pěsuje káva od roku 1450n.l., kdy súfijští mniši v Jemenu jako první pěstovali kávovníky a uvařili nápoj, který dnes známe jako kávu. Káva se  pěstovala a pěstuje na terasách vytesaných do členitého terénu Jemenu.

Strom Coffea arabica pochází z Etiopie, ale poprvé byl systematicky pěstován a komercializován v Jemenu počínaje kolem roku 1400n.l. Teprve o 200 let později v Jemenu objevili první evropští koloniské. V letech 1600n.l. Jemen produkoval prakticky veškerou kávu vypitou na světě.

Jemenská káva - historie, kultura a chuťová jedinečnost

Jemen, země na jihozápadním cípu Arabského poloostrova, má bohatou tradici v pěstování a výrobě kávy. Jemenská káva je známá pro svou historii, kulturní význam a jedinečný chuťový profil.

Jemen je považován za jedno z prvních míst, kde byla káva kultivována a konzumována. Historie jemenské kávy sahá zpět až do 15. století, kdy byly první kávové rostliny pěstovány v horách zvaných Harrar. Odtud se káva dostala do dalších částí světa. Jemen byl historicky významným producentem kávy, a to i přes jeho malou velikost.

V Jemenu se káva pěstuje v několika regionech, které mají význačné charakteristické rysy.

  • Harrar: Tento region je známý pro svou historii v pěstování kávy. Káva z Harraru je často plná těla s tóny koření a ovoce.

  • Matari: Region Matari je známý pro své terasovité kávové plantáže, kde se pěstuje mnoho starých odrůd kávovníků. Káva z tohoto regionu má plnou chuť a tóny medu a ořechů.

  • Al-Haima: Tento region má jedinečné geografické podmínky s vysokými horami a aridními oblastmi. Káva z Al-Haimy má často výraznou kyselost a tóny citrusového ovoce.

Jemenská káva je často popsána jako plná těla s výraznými chuťovými profily. Tóny zahrnují koření, ovoce, květiny a exotické nuance. Kyselost může být střední až výrazná, což dává jemenské kávě její jedinečný charakter.

Káva v Jemenu je často zpracovávána suchým zpracováním, což zahrnuje sušení kávových zrn na slunci. Tato metoda přispívá k bohaté chuti a složitému chuťovému profilu.

Káva má v Jemenu hluboký kulturní význam. Tradiční kávový obřad zvaný "qahwa" je stále častou součástí jemenské kultury a slouží jako způsob přivítání a sdílení.

Jemenská káva je jedinečná nejen svým chuťovým profilem, ale také svou historií a kulturou. Je to káva, která se vyznačuje jedinečným charakterem a je ceněná milovníky kávy po celém světě. Pro ty, kteří hledají neobvyklý a výjimečný chuťový zážitek, je jemenská káva jedním z nejlepších výběrů.

 

Zrnkové kávy z Jemenu čerstvě pražené v pražírně Káva Monro

Cena:
Chuť
Balení
Výraznost
Zobrazuji 1-1 z 1
  • Akce
  • Novinka
YEMEN MATARI MOCHA GRADE A KÁVA ARABICA
10 hodnocení
159,00 Kč
138,26 Kč bez DPH
159,00 Kč
138,26 Kč bez DPH
Skladem
Produktů na stránku 204060

Jemenské terasy s plantážemi kávy

E-SHOP S KÁVOU: ČERSTVÁ KÁVA ARABIKA Z CELÉHO SVĚTA

Prodej kávy online - nejširší výběr čerstvých, zrnkových Arabik | Pražírna MONRO

Pražíme pro vás kávu s láskou a péčí již od roku 2004 

Už od roku 2004 se věnujeme výhradně pražení a přípravě 100% výběrové Arabiky. Pražíme kávu z plantáží Afriky, Jižní a Střední Ameriky, Austrálie i dalších kávových destinací v pravidelných, týdenních intervalech. Čerstvou kávu prodáváme jako kávu zrnkovou i kávu mletou.

Káva Monro s.r.o.

IČO 07655479

DIČ CZ07655479

Táborská 1811

Pelhřimov 39301

Provozovna Jihlava

OC City Park Jihlava

Hradební 1

586 01

Copyright Monro 2004
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Skript na ecomail