🌞 KONEC LÉTA S DOBROU KÁVOU ☕ OBJEDNÁVKA OD 1000Kč DOPRAVA ZDARMA A 100g KÁVY ZDARMA 🎁 ODESÍLÁME DO 24H ☕
 1. Úvod
 2. O kávě
 3. Jak si u nás vybrat kávu?
Jak si u nás vybrat tu nejlepší kávu?

Malý průvodce po světě kávy:

Káva Monro pro vásPřipravili jsme pro vás několik informací, jak se zhruba orientovat v nabídce káv:

„Nejlepší káva je ta káva, která vám nejvíc chutná“

Vybírejte instinktivně takovou kávu, jejíž popis je vám nejsympatičtější.

 • Žádnou naší kávou neuděláte chybu. Všechny kávy jsou minimálně 100% výběrové Arabiky a všechny jsou naprosto čerstvě pražené. Pokud je káva označena Bio, Fairtrade, Micro-lot, Organic má vždy příslušný certifikát původu a lokace plantáže. Kávy si pražíme sami ve vlastních pražírnách Monro. Upraženou kávu současně zpracováváme a prodáváme v našich kavárnách, proto můžeme zaručit, že žádná upražená káva není po upražená skladována déla jak týden.

 

 • Pražená káva MonroKávu pražíme "na střed“. Obecně platí, že světlé, pražení s nižší teplotou zvýrazní ovocné, až kyselé chutě, naopak velmi tmavé pražení vysokou teplotou se naopak používají hlavně u komoditních káv pro „zastření“ různých vad, směsek různých druhů káv s různou kvalitou a zralostí. Tmavě až černě pražená káva je tmavá, hořká v podstatě konstantní chuti bez dalších chuťových odstínů a tónů, které jinak k dobré kávě určitě patří.

 

 • Káva Arabika MonroNebojte se experimentovat, každý máme jiné chuťové zkušenosti, návyky a mnohdy objevíte chutě a vůně, které vás velmi příjemně překvapí. Pokud jste do této chvíle konzumovali pouze komoditní kávy nebo kávové kapsle či dokonce instantní kávu budete určitě překvapeni, jak může skutečná káva lahodně a zajímavě chutnat. Jen pozor, těžko se budete vracet zpět ke kávě  méně kvalitní.Každý jsme jiný a každému chutáná něco jiného, proto:"Ochutnávejte, ochutnávejte, ochutnávejte a velmi brzo se z vás stane znalec a milovník kávy."

 

 • Hotová káva MonroVšechny naše kávy lze připravovat libovolným způsobem přípravy hotové kávy.  Pro různé přípravy je pouze nutné dodržet příslušnou hrubost mletí a recepturu přípravy.Kávu standardně dodáváme, jako nemletá zrna, na přání v poznámce kávu umeleme. Příprava i mletí velmi výrazně ovlivňuje výslednou chuť hotové kávy.

 

 • Káva Monro čersvě pražená ArabikaVšechny kávy jsou jednodruhové 100% výběrové Arabiky bez  dalších příměsí. Žádné směsy různých Arabik a jiných káv např. Robust nevvyjímaje. Žádné dochucování, žádné přísady jen čistá 100% káva Arabika.

 

 • Chuťová paleta kávy MonroKaždý popisek kávy obsahuje stručnou charakteristiku chuti a vůně kávy. Senzorické charakteristiky a další vlastnosti kávy posuzuje u výběrových Arabik certifikovaný degustátor při tzv. cuppingu. Pro ochutnávky a hodnocení kávy existují přesná, objektivní pravidla, podobně jako je tomu například u kvalitních vín. Kávy se podle SCA hodnotí na 100 bodové stupnici. Výběrová Arabika mucí dosahovat minimálně 80 bodů ze sta, to zaručuje, že u nás nikdy nekoupíte kávu nižší kvality, protože jiné kávy nekupujeme ani nezpracováváme.

 

 

 • Microlot v KolumbijiKávy Arabiky prémiové, excelent, microlot jsou kvalitativně i senzoricky minimálně ještě o třídu výš než výběrové Arabiky, napříkad Arabika Excelent musí dosahovat v hodnocení minimálně 85 bodů. Rozdíl mezi kávou hodnocenou např. 81 body a 86 body je skutečně markantní, který pozná i běžný milovník trochu kvalitnější kávy.

 

 • Čerstvě pražená Arabika Káva MonroPro velmi základní orientaci v chutích jsme pro vás kávy rozdělily do chuťových kategorií čokoláda, oříšek, ovoce. Káva je ovoce a ovocné vůně i chutě ke kávě nedílně patří. Pozor, ovocné neznamená nutně kyselé. Chuť dobré kávy nikdy nelze zobecnit na jednu, vždy se jedná o komplexní paletu více chutí a chuťových odstínů.

 

 • Káva Arabika Blue MountainCena káv odráží její kvalitu, i když nejdražší káva nemusí být nutně chuťově nejlepší. V ceně kávy hrají roli i jiné aspekty, napříkal to že je světově známá, legendární, unikátní lokalita, unikátní zpracování, káva se produkuje  v omezeném množství a je po ní vysoká poptávka. Ceny takové kávy se mohou pohybovat řádově v tisíci korunách za 100g. Pokud s dobrou kávou začínáte a neznáte celý kontext, můžete být takovou kávou zklamáni. Dnes, obecně ceny kávy na světových trzích rapidně rostou.

 

Pro naprosté laiky, kteří s kvalitní kávou začínají doporučujeme kávy s jednodušší paletou chutí např. střední, jižní Ameriky. Kávy Arabiky africké jsou zpravidla „ovocnější“ a chuťově složitější:

Pokud si vůbec nevíte rady, volte kávy klasičtější, jednodušší chuti, kterými neuděláte chybu nikdy:

 Arabika nicaragujská – Arabika „kávové chuti“  bez výraznějších chuťových podtónů

Arabika guatemalská - Arabika „kávové chuti“  bez výraznějších chuťových podtónů, jemnější

Arabika brazilská Santos - burské oříšky, čokoláda, káva jemnější

Arabiky brasilské Fazendy – lahodná brazilská káva pro ženy i muže, středně výrazná

Arabika kolumbijská – výborné kávy s chutí nugátu a vlašských oříšků a s nádhernou ovocnou vůní

Arabika peruánská - káva čokoláda nugát, káva výraznější

Arabika kubánská – kávy silné, výrazné, dobrá volba pro muže

Arabika etiopská – úžasná ovocná kávy ze země odkud káva pochází. Pokud hledáte dárek pro někoho, o kom víte, že mu chutnají ovocné kávy, nejlepší volba.

Pokud chcete nechat výběr káv na nás můžete využít naší nabídku Degustačních balení čerstvě pažené káv.

 

Určitě naše kávy ochutnějte!

Káva Monro Latte

E-SHOP S KÁVOU: ČERSTVÁ KÁVA ARABIKA Z CELÉHO SVĚTA

Prodej kávy online - nejširší výběr čerstvých, zrnkových Arabik | Pražírna MONRO

Pražíme pro vás kávu s láskou a péčí již od roku 2004 

Už od roku 2004 se věnujeme výhradně pražení a přípravě 100% výběrové Arabiky. Pražíme kávu z plantáží Afriky, Jižní a Střední Ameriky, Austrálie i dalších kávových destinací v pravidelných, týdenních intervalech. Čerstvou kávu prodáváme jako kávu zrnkovou i kávu mletou.

Káva Monro s.r.o.

IČO 07655479

DIČ CZ07655479

Táborská 1811

Pelhřimov 39301

Provozovna Jihlava

OC City Park Jihlava

Hradební 1

586 01

Copyright Monro 2004
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Skript na ecomail