☕ 10% SLEVA NA VŠECHNY KÁVY ☕ JSME TU PRO VÁS O SVÁTCÍCH I VÍKENDECH ☕
 1. Úvod
 2. O kávě
 3. Jak si u nás vybrat kávu?
Jak si u nás vybrat tu nejlepší kávu?

Malý průvodce po světě kávy:

Káva Monro pro vásPřipravili jsme pro vás několik informací, jak se zhruba orientovat v nabídce káv:

„Nejlepší káva je ta káva, která vám nejvíc chutná“

Vybírejte instinktivně takovou kávu, jejíž popis je vám nejsympatičtější.

 • Žádnou naší kávou neuděláte chybu. Všechny kávy jsou minimálně 100% výběrové Arabiky a všechny jsou naprosto čerstvě pražené. Pokud je káva označena Bio, Fairtrade, Micro-lot, Organic má vždy příslušný certifikát původu a lokace plantáže. Kávy si pražíme sami ve vlastních pražírnách Monro. Upraženou kávu současně zpracováváme a prodáváme v našich kavárnách, proto můžeme zaručit, že žádná upražená káva není po upražená skladována déla jak týden.

 

 • Pražená káva MonroKávu pražíme "na střed“. Obecně platí, že světlé, pražení s nižší teplotou zvýrazní ovocné, až kyselé chutě, naopak velmi tmavé pražení vysokou teplotou se naopak používají hlavně u komoditních káv pro „zastření“ různých vad, směsek různých druhů káv s různou kvalitou a zralostí. Tmavě až černě pražená káva je tmavá, hořká v podstatě konstantní chuti bez dalších chuťových odstínů a tónů, které jinak k dobré kávě určitě patří.

 

 • Káva Arabika MonroNebojte se experimentovat, každý máme jiné chuťové zkušenosti, návyky a mnohdy objevíte chutě a vůně, které vás velmi příjemně překvapí. Pokud jste do této chvíle konzumovali pouze komoditní kávy nebo kávové kapsle či dokonce instantní kávu budete určitě překvapeni, jak může skutečná káva lahodně a zajímavě chutnat. Jen pozor, těžko se budete vracet zpět ke kávě  méně kvalitní.Každý jsme jiný a každému chutáná něco jiného, proto:"Ochutnávejte, ochutnávejte, ochutnávejte a velmi brzo se z vás stane znalec a milovník kávy."

 

 • Hotová káva MonroVšechny naše kávy lze připravovat libovolným způsobem přípravy hotové kávy.  Pro různé přípravy je pouze nutné dodržet příslušnou hrubost mletí a recepturu přípravy.Kávu standardně dodáváme, jako nemletá zrna, na přání v poznámce kávu umeleme. Příprava i mletí velmi výrazně ovlivňuje výslednou chuť hotové kávy.

 

 • Káva Monro čersvě pražená ArabikaVšechny kávy jsou jednodruhové 100% výběrové Arabiky bez  dalších příměsí. Žádné směsy různých Arabik a jiných káv např. Robust nevvyjímaje. Žádné dochucování, žádné přísady jen čistá 100% káva Arabika.

 

 • Chuťová paleta kávy MonroKaždý popisek kávy obsahuje stručnou charakteristiku chuti a vůně kávy. Senzorické charakteristiky a další vlastnosti kávy posuzuje u výběrových Arabik certifikovaný degustátor při tzv. cuppingu. Pro ochutnávky a hodnocení kávy existují přesná, objektivní pravidla, podobně jako je tomu například u kvalitních vín. Kávy se podle SCA hodnotí na 100 bodové stupnici. Výběrová Arabika mucí dosahovat minimálně 80 bodů ze sta, to zaručuje, že u nás nikdy nekoupíte kávu nižší kvality, protože jiné kávy nekupujeme ani nezpracováváme.

 

 

 • Microlot v KolumbijiKávy Arabiky prémiové, excelent, microlot jsou kvalitativně i senzoricky minimálně ještě o třídu výš než výběrové Arabiky, napříkad Arabika Excelent musí dosahovat v hodnocení minimálně 85 bodů. Rozdíl mezi kávou hodnocenou např. 81 body a 86 body je skutečně markantní, který pozná i běžný milovník trochu kvalitnější kávy.

 

 • Čerstvě pražená Arabika Káva MonroPro velmi základní orientaci v chutích jsme pro vás kávy rozdělily do chuťových kategorií čokoláda, oříšek, ovoce. Káva je ovoce a ovocné vůně i chutě ke kávě nedílně patří. Pozor, ovocné neznamená nutně kyselé. Chuť dobré kávy nikdy nelze zobecnit na jednu, vždy se jedná o komplexní paletu více chutí a chuťových odstínů.

 

 • Káva Arabika Blue MountainCena káv odráží její kvalitu, i když nejdražší káva nemusí být nutně chuťově nejlepší. V ceně kávy hrají roli i jiné aspekty, napříkal to že je světově známá, legendární, unikátní lokalita, unikátní zpracování, káva se produkuje  v omezeném množství a je po ní vysoká poptávka. Ceny takové kávy se mohou pohybovat řádově v tisíci korunách za 100g. Pokud s dobrou kávou začínáte a neznáte celý kontext, můžete být takovou kávou zklamáni. Dnes, obecně ceny kávy na světových trzích rapidně rostou.

 

Pro naprosté laiky, kteří s kvalitní kávou začínají doporučujeme kávy s jednodušší paletou chutí např. střední, jižní Ameriky. Kávy Arabiky africké jsou zpravidla „ovocnější“ a chuťově složitější:

Pokud si vůbec nevíte rady, volte kávy klasičtější, jednodušší chuti, kterými neuděláte chybu nikdy:

 Arabika nicaragujská – Arabika „kávové chuti“  bez výraznějších chuťových podtónů

Arabika guatemalská - Arabika „kávové chuti“  bez výraznějších chuťových podtónů, jemnější

Arabika brazilská Santos - burské oříšky, čokoláda, káva jemnější

Arabiky brasilské Fazendy – lahodná brazilská káva pro ženy i muže, středně výrazná

Arabika kolumbijská – výborné kávy s chutí nugátu a vlašských oříšků a s nádhernou ovocnou vůní

Arabika peruánská - káva čokoláda nugát, káva výraznější

Arabika kubánská – kávy silné, výrazné, dobrá volba pro muže

Arabika etiopská – úžasná ovocná kávy ze země odkud káva pochází. Pokud hledáte dárek pro někoho, o kom víte, že mu chutnají ovocné kávy, nejlepší volba.

 

Určitě naše kávy ochutnějte!

Káva Monro Latte

E-SHOP S KÁVOU: ČERSTVÁ KÁVA ARABIKA Z CELÉHO SVĚTA

Prodej kávy online - nejširší výběr čerstvých, zrnkových Arabik | Pražírna MONRO

Pražíme pro vás kávu s láskou a péčí již od roku 2004 

Už od roku 2004 se věnujeme výhradně pražení a přípravě 100% výběrové Arabiky. Pražíme kávu z plantáží Afriky, Jižní a Střední Ameriky, Austrálie i dalších kávových destinací v pravidelných, týdenních intervalech. Čerstvou kávu prodáváme jako kávu zrnkovou i kávu mletou.

Káva Monro s.r.o.

IČO 07655479

DIČ CZ07655479

Táborská 1811

Pelhřimov 39301

Provozovna Jihlava

OC City Park Jihlava

Hradební 1

586 01

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Copyright Monro 2004
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz