🌞 KONEC LÉTA S DOBROU KÁVOU ☕ OBJEDNÁVKA OD 1000Kč DOPRAVA ZDARMA A 100g KÁVY ZDARMA 🎁 ODESÍLÁME DO 24H ☕

Honduraská čerstvě pražená káva 100% ARABIKA

HondurasHonduras je stát v Střední Americe. Sousední státy jsou Guatemala na severozápadě, Salvador na jihozápadě a Nikaragua na jihu. S Karibským mořem na severu a Tichým oceánem na jižním cípu je většina oblastí pěstování kávy blíže k centru s horskými pásmy.

Kávy z Hondurasu se pěstují převážně na západní straně země, hraničící s Guatemalou a Salvadorem. Většina z kávy pěstované v Hondurasu bylo historicky dosti nevšední a často používané jako základna v kávových směsích, v posledních letech se však objevila honduraská káva Arabika jako individualita a při recenzích kávy je velmi dobře hodnocena. Díky vysokému obsahu kofeinu, který je na Arabicu jeden z nejvyšších, se svou “silou” velmi podobá Robustě - je příjemně hořkočokoládová, s lehčím až středním tělem. Honduraská Arabika je velmi kvalitní káva.

Honduraská Káva - Středoamerická pokladnice chutí

Honduras, země ležící ve střední Americe mezi Guatemalou, Salvadoru a Nikaraguou, se stala jedním z významných producentů kávy v regionu. Honduraská káva nabízí rozmanité chuťové profily a výbornou kvalitu, což ji činí důležitým hráčem na světovém trhu s kávou.

Káva byla poprvé dovezena do Hondurasu v 18. století kolonisty. Od té doby se stala důležitou součástí místní ekonomiky. Honduras má výhodu blízkosti k Tichému oceánu a Atlantiku, což umožňuje snadný export kávy do různých částí světa.

Honduras má několik významných kávových regionů, z nichž některé jsou známé pro své výjimečné chuťové profily.

 • Copán: Tento region, nacházející se poblíž hranic s Guatemalou, je známý pro svou výšku a vulkanickou půdu. Káva z Copánu má často plnou těla a tóny čokolády a ovoce.

 • Marcala: Region Marcala leží ve středu Hondurasu a je známý pro svou kyselost a jemné tóny. Kávy z tohoto regionu jsou často oblíbené mezi milovníky speciality kávy.

 • Comayagua: Tento region se nachází ve středním Hondurasu a je známý pro svou rozmanitou kávu s různými chuťovými profily.

Honduraská káva má velmi rozmanité chuťové profily, které zahrnují tóny ovoce, ořechů, karamelu a čokolády. Kyselost bývá často střední a vyvážená, což činí honduraskou kávu přístupnou pro různé druhy konzumentů.

Káva v Hondurasu je často zpracovávána metodou mokrého zpracování, což zahrnuje fermentaci a omytí kávových zrn. Tato metoda pomáhá odstranit nežádoucí chutě a posiluje čistotu kávy.

Honduraská káva je významným hráčem na světovém trhu s kávou a nabízí rozmanité a vynikající chuťové profily. Je to káva, která spojuje středoaerickou tradici s moderními pěstovatelskými a zpracovatelskými technologiemi. Pro milovníky kávy je Honduras jedním z regionů, které stojí za objevování.

Zrnkové kávy z Hondurasu čerstvě pražené v pražírně Káva Monro

Cena:
Balení
Výraznost
Zobrazuji 1-1 z 1
  HONDURAS NAGINSA KÁVA ARABICA
  20 hodnocení
  75,00 Kč
  65,22 Kč bez DPH
  75,00 Kč
  65,22 Kč bez DPH
  skladem
  Produktů na stránku 204060

  Plantáže v Hondurasu

  E-SHOP S KÁVOU: ČERSTVÁ KÁVA ARABIKA Z CELÉHO SVĚTA

  Prodej kávy online - nejširší výběr čerstvých, zrnkových Arabik | Pražírna MONRO

  Pražíme pro vás kávu s láskou a péčí již od roku 2004 

  Už od roku 2004 se věnujeme výhradně pražení a přípravě 100% výběrové Arabiky. Pražíme kávu z plantáží Afriky, Jižní a Střední Ameriky, Austrálie i dalších kávových destinací v pravidelných, týdenních intervalech. Čerstvou kávu prodáváme jako kávu zrnkovou i kávu mletou.

  Káva Monro s.r.o.

  IČO 07655479

  DIČ CZ07655479

  Táborská 1811

  Pelhřimov 39301

  Provozovna Jihlava

  OC City Park Jihlava

  Hradební 1

  586 01

  Copyright Monro 2004
  Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
  Skript na ecomail