🌞 KONEC LÉTA S DOBROU KÁVOU ☕ OBJEDNÁVKA OD 1000Kč DOPRAVA ZDARMA A 100g KÁVY ZDARMA 🎁 ODESÍLÁME DO 24H ☕

Jamajská čerstvě pražená káva 100% ARABIKA

JamajkaJamajka je karibskou zemí, která se nachází v souostroví Velké Antily. Patří tedy ke Střední Americe. Hlavním městem je Kingston. Jmajka je ostrovní země ležící v Karibském moři . Rozkládá se na ploše 10 990 km 2 a je třetím největším ostrovem Velkých Antil a Karibiku. Jamajka leží jižně od Kuby západně od Hispanioly, ostrov, kde jsou země Haiti a Dominikánská republika a Britské zámořské území na Kajmanských ostrovech na severozápadě. 

Jamajka je proslavena skvělým rumem a tou nejlepší, spíše nejluxusnější kávou na světě, Arabikou pěstovanou v oblasti Blue Montain. Jamajská káva Arabika je považována za nejlepší na světě a rozhodně je jedna z nejdražších.

Jamajská káva -kávová královna Karibiku v každém šálku

Jamajka, krásný karibský ostrov, je známá nejen svými plážemi a hudbou, ale také vynikající kávou. Jamajská káva, známá jako Blue Mountain káva, je jednou z nejuznávanějších a nejdražších káv na světě.

Káva byla dovezena na Jamajku kolem roku 1728 guvernérkou ostrova, která si přivezla kávové rostliny ze Surinamu. Rostliny se dobře adaptovaly na jamajské klima a půdu, což vytvořilo ideální podmínky pro pěstování kvalitní kávy. Postupně se Jamajka stala známou pro svou výjimečnou kávu.

Jamajka má specifický region pro pěstování Blue Mountain kávy, který se nachází v horách Blue Mountains na východní části ostrova. Tento region má jedinečné mikroklima a nadmořskou výšku, což vytváří ideální podmínky pro pěstování kávy. Ochrana tohoto regionu je tak důležitá, že byly stanoveny přísné zákony týkající se toho, kdo může pěstovat a označovat kávu jako Blue Mountain.

Blue Mountain káva je často popsána jako jemná, vyvážená a plná těla. Chuťové tóny zahrnují květinové nuance, citrusové tóny a jemnou kyselost. Tato káva má mimořádně hladkou chuť bez náznaku hořkosti.

Jamajská Blue Mountain káva je známá svými charakteristickými velkými zrny a nízkou kyselostí. Pro její pěstování jsou vyžadovány určité normy, včetně nadmořské výšky, kde se kávovníky pěstují, a pečlivého zpracování zrn.Blue Mountain káva má omezenou produkci kvůli malému regionu pěstování a přísným regulacím. Tato omezená dostupnost a vysoká kvalita činí tuto kávu jednou z nejdražších na světě a zároveň prestižní.

 Jamajská káva, zejména Blue Mountain káva, je královnou karibských káv. Je známá svou výjimečnou kvalitou, jemným chuťovým profilem a prestiží. Pro milovníky kávy je to jedna z káv, které stojí za to ochutnat a zažít.

Zrnkové káva z Jamaiky čerstvě pražené v pražírně Káva Monro

Cena:
Chuť
Balení
Zobrazuji 1-1 z 1
  JAMAICA BLUE MONTAIN WALLENDFORD ESTATE KÁVA ARABICA
  0 hodnocení
  729,00 Kč
  633,91 Kč bez DPH
  729,00 Kč
  633,91 Kč bez DPH
  na dotaz
  Produktů na stránku 204060

  Blue Montain

  E-SHOP S KÁVOU: ČERSTVÁ KÁVA ARABIKA Z CELÉHO SVĚTA

  Prodej kávy online - nejširší výběr čerstvých, zrnkových Arabik | Pražírna MONRO

  Pražíme pro vás kávu s láskou a péčí již od roku 2004 

  Už od roku 2004 se věnujeme výhradně pražení a přípravě 100% výběrové Arabiky. Pražíme kávu z plantáží Afriky, Jižní a Střední Ameriky, Austrálie i dalších kávových destinací v pravidelných, týdenních intervalech. Čerstvou kávu prodáváme jako kávu zrnkovou i kávu mletou.

  Káva Monro s.r.o.

  IČO 07655479

  DIČ CZ07655479

  Táborská 1811

  Pelhřimov 39301

  Provozovna Jihlava

  OC City Park Jihlava

  Hradební 1

  586 01

  Copyright Monro 2004
  Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
  Skript na ecomail