🌞 KONEC LÉTA S DOBROU KÁVOU ☕ OBJEDNÁVKA OD 1000Kč DOPRAVA ZDARMA A 100g KÁVY ZDARMA 🎁 ODESÍLÁME DO 24H ☕
  1. Úvod
  2. O kávě
  3. Co znamená pojem Micro Lot?
Co se skrývá pod názvem Micro Lot ?

MIkrolot Káva MonroNejlepší způsob, jak vysvětlit, co je to káva z Mikrolotu (Microlotu, Micro Lotu), je analogie jabloňových sadů: Představte si, že máte sad, kde většina stromů produkuje skvělá jablka, ale všimli jste si, že na jednom místě sady jsou jablka fenomenální.Jako z tohoto světa lépe.Tato jablka chutnají lépe, jsou křupavější a odšťavňovač.Takže se rozhodnete tento poklad ohradit, speciálně je zalévat, naslouchat jejich každému rozmaru, potřebám a věnovat jim veškerou zvláštní pozornost, kterou si zaslouží.Když přijde čas na sklizeň, necháte je stranou a zpracovávejte je odděleně, takže jsou nádherně lesklé a dobře vypadající.Pak se dostanete k prodeji těchto speciálních jablek. Najdete speciálního kupce, který dokáže tato vyjímečná jablka ocenit.

Naprosto stejný koncept je u káv Microlot. Pěstitelé pěstují kávu někdy na poměrně rozsáhlých plantážích a na některé malé části plantáže se spojí unikátní podmínky např. půda, rostliny, mikroklima, že zde roste káva výrazně kvalitnější. Oblast Mikrolotu je omezená s omezeným počtem kávovníků a obvykle vydává jen malé množství kávy, v průměru 40 pytlů ročně.

Pěstitelé a producenti zjistili, že taková káva má výjimečnou kvalitu (většinou 85+ SCA) a vyplatí se věnovat více času, pozornosti rozvoji její jedinečnosti.

Microloty jsou sklízeny z určité části pozemku, pásma nadmořské výšky a jsou zpracovávány odděleně od zbytku plantáže a kávy z farmy, aby se podpořily jejich zvláštní vlastnosti.

Každý Microlot je označen číslem, káva z něj je přesně definována a hodnocena a dostává svůj "rodný list" podle kterého lze v jakékoliv fázi zpracování zjistit o kávě všechny informace.

Kávy z Mikrolotů se vyplatí ochutnat. Jejich chuťové a senzorické vlastnosti jsou opravdu skvělé a unikátní. Navíc, jejich cena je  většinou srovnatelná s běžnou výběrovou Arabikou. Je potřeba počítat s tím, že množství kávy z konkrétního Mikrolotu je malé, poptávka velká, dostupnost složitá a její nabídka se již nikdy nemusí opakovat.

E-SHOP S KÁVOU: ČERSTVÁ KÁVA ARABIKA Z CELÉHO SVĚTA

Prodej kávy online - nejširší výběr čerstvých, zrnkových Arabik | Pražírna MONRO

Pražíme pro vás kávu s láskou a péčí již od roku 2004 

Už od roku 2004 se věnujeme výhradně pražení a přípravě 100% výběrové Arabiky. Pražíme kávu z plantáží Afriky, Jižní a Střední Ameriky, Austrálie i dalších kávových destinací v pravidelných, týdenních intervalech. Čerstvou kávu prodáváme jako kávu zrnkovou i kávu mletou.

Káva Monro s.r.o.

IČO 07655479

DIČ CZ07655479

Táborská 1811

Pelhřimov 39301

Provozovna Jihlava

OC City Park Jihlava

Hradební 1

586 01

Copyright Monro 2004
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Skript na ecomail