🌞 KONEC LÉTA S DOBROU KÁVOU ☕ OBJEDNÁVKA OD 1000Kč DOPRAVA ZDARMA A 100g KÁVY ZDARMA 🎁 ODESÍLÁME DO 24H ☕

Kamerunská čerstvě pražená káva 100% ARABIKA

Kamerun vlajkaKamerun v Guinejském zálivu je středoafrickou zemí rozmanitého terénu a divoké zvěře. Jeho vnitrozemské hlavní město Yaoundé a jeho největší město, přístav Douala, jsou tranzitními body na ekoturistická místa a plážová letoviska jako Kribi - v blízkosti vodopádů Chutes de la Lobé, které se vrhají přímo do mořeoceánu. Název země je odvozen od Rio dos Camarões („Řeka krevet“) - název, který portugalským průzkumníkům z 15. a 16. století dali ústí řeky Wouri. Camarões byl také používán k označení sousedních hor řeky.

Káva se pěstuje v sedmi regionech Kamerunu; Západ, Severozápad, Littoral, Jihozápad, Jih, Střed a Východní region. Bamileke a Bamaoun jsou oblasti vysokých náhorních plošin, kde se nacházejí plantáže Arabiky. Kamerunská káva je jako všechny afreické kávy exoticky ovocná.

Kamerunská káva - skrytý poklad Střední Afriky

Kamerun, země v západní Africe, může být známá především svou přírodou a rozmanitými kulturami, ale má také významnou tradici v pěstování kávy. Kamerunská káva je stále více uznávaná na mezinárodním trhu pro svůj jedinečný chuťový profil a kvalitu.

Káva byla dovezena do Kamerunu během kolonizační éry v 19. století evropskými osadníky. Rostliny se dobře adaptovaly na kamerunské klima a půdu, což vedlo k rozvoji kávového průmyslu. Postupně se kamerunská káva stala známou pro svou kvalitu a charakter.

Kamerun má několik regionů vhodných pro pěstování kávy, z nichž každý přináší specifické chuťové nuance:

  • Oku: Tento region se nachází v severozápadní části Kamerunu a je známý pro svou Arabiku. Káva z Oku má často plnou těla a tóny čokolády a ovoce.

  • Bafoussam: Region Bafoussam se nachází ve střední části Kamerunu a je také důležitým producentem kávy. Káva z tohoto regionu má výraznou kyselost a tóny květin a citrusového ovoce.

  • Duala: Tento přístavní region na pobřeží Atlantského oceánu je také známý pro pěstování kávy, zejména robusty. Kamerunská robusta má silnou chuť a je často používána v espresso směsích.

Kamerunská káva má rozmanité chuťové profily v závislosti na regionu pěstování. Obecně však kamerunská káva nabízí plná těla s tóny ovoce, koření a čokolády. Acicita kávy může být střední až výrazná, což dává této kávě složitý a bohatý charakter.

Káva v Kamerunu je často zpracovávána suchým zpracováním, což zahrnuje sušení kávových zrn na slunci. Tato metoda pomáhá zachovat chuťovou rozmanitost a bohatost kamerunské kávy.

Kamerunská káva je stále více uznávaná na světovém trhu a nabízí jedinečný chuťový zážitek. Je to káva, která spojuje africkou tradici s moderním pěstováním a zpracováním. Pro milovníky kávy, kteří hledají exotickou a bohatou chuť, je kamerunská káva zajímavou volbou.

Zrnkové kávy z Kamerunu čerstvě pražené v pražírně Káva Monro

E-SHOP S KÁVOU: ČERSTVÁ KÁVA ARABIKA Z CELÉHO SVĚTA

Prodej kávy online - nejširší výběr čerstvých, zrnkových Arabik | Pražírna MONRO

Pražíme pro vás kávu s láskou a péčí již od roku 2004 

Už od roku 2004 se věnujeme výhradně pražení a přípravě 100% výběrové Arabiky. Pražíme kávu z plantáží Afriky, Jižní a Střední Ameriky, Austrálie i dalších kávových destinací v pravidelných, týdenních intervalech. Čerstvou kávu prodáváme jako kávu zrnkovou i kávu mletou.

Káva Monro s.r.o.

IČO 07655479

DIČ CZ07655479

Táborská 1811

Pelhřimov 39301

Provozovna Jihlava

OC City Park Jihlava

Hradební 1

586 01

Copyright Monro 2004
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Skript na ecomail