☕ OBJEDNÁVKA NAD 1000Kč DOPRAVA ZDARMA A 100g 100% ARABIKY ZDARMA (nebo 50g Excelent Arabiky) ☕😊
  1. Úvod
  2. O kávě
  3. Ceny kávy
Cena kávy na světovém trhu

Ceny surové kávy na světových trzích strmě rostou

Kávaod počátku roku 2021 ceny kávy strmě rostou. Stojí za tím především katastrofální sucho, které postihlo největšího producenta kávy na světě – Brazílii.  Aktuální sucho v Brazílii je jedno z největších za posledních sto let. Došlo tak k největšímu propadu produkce kávy za 20 let. Potíže mají i Kolumbije a Vietnam. V současnoti naše spollečnost nakupuje nejběžnější, brazilskou Arabiku Brasil Santos o řádově 200% dráž, než na začátku roku 2021.

Graf vývoje ceny kávy USDSouběžně s tím se do cen promítá i koronovirová pandemie, především v dopravě, kdy cena lodní dopravy za jeden lodní kontejner se pohyboval kolem 1.000US$ a nyní cena dopravy vystoupala na 11.000US$ až 14.000US$. Největší rejdařství dokonce přestávají garantovat dobu doručení a tato situace dle prognóz ekonomů vydrží nejméně rok. Dnes také ještě stále doznívají i problémy kolem Suezského průplavu.

Současný stav globálního nárustu ceny kávy se začíná postupně projovovat i v tuzemsku, kdy začíná pomalu narůstat cena, zejména kvalitnější zrnkové kávy. V době lockdawnu se u nás produkce kávy snížila cca. o 20%, tím se snížila dočasně i nákupní cena kávy a o to razentnější je nynější nárůst cen.

Společnost Káva Monro s.r.o. má tu výhodu, že jsme rodinná firma, kávu nakupejeme ve velkých objemech, sami si kávu zpracováme ve vlastních pražírnách a prodáváme ve svých prodejnách a kavárnách. Tím jsme schopni ceny čertsvě pražené i hotové kávy udržet co nejdéle na co nejřijatelnější úrovni pro naše zákazníky.

Jendatel společnosti 

 

 

E-SHOP S KÁVOU: ČERSTVÁ KÁVA ARABIKA Z CELÉHO SVĚTA

Prodej kávy online - nejširší výběr čerstvých, zrnkových Arabik | Pražírna MONRO

Pražíme pro vás kávu s láskou a péčí již od roku 2004 

Už od roku 2004 se věnujeme výhradně pražení a přípravě 100% výběrové Arabiky. Pražíme kávu z plantáží Afriky, Jižní a Střední Ameriky, Austrálie i dalších kávových destinací v pravidelných, týdenních intervalech. Čerstvou kávu prodáváme jako kávu zrnkovou i kávu mletou.

Káva Monro s.r.o.

IČO 07655479

DIČ CZ07655479

Táborská 1811

Pelhřimov 39301

Provozovna Jihlava

OC City Park Jihlava

Hradební 1

586 01

Copyright Monro 2004
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz