🌞 KONEC LÉTA S DOBROU KÁVOU ☕ OBJEDNÁVKA OD 1000Kč DOPRAVA ZDARMA A 100g KÁVY ZDARMA 🎁 ODESÍLÁME DO 24H ☕
  1. Úvod
  2. Kávový čaj - Cascara
  3. COSTA RICA CASCARA HACIENDA SONORA

COSTA RICA CASCARA HACIENDA SONORA

Kávový čaj z Arabiky Costa Rica - poklad skrytý v kávových plodech Kávové plody, které známe pro jejich zrna, skrývají ještě jeden poklad - cascara. ... celý popis
Dostupnost
Skladem
Balení
80,00 Kč
69,57 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:17101
EAN kód:8594213861869
Výrobce:Pražírna Káva Monro
Pražení:ČERSTVĚ PRAŽENÁ KÁVA
Balení:100g
Chuť:Ovocná, citrusová
Výraznost:Středně výrazná káva
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Costa Rica Cascara Sonora Káva Monro

Kávový čaj z Arabiky Costa Rica - poklad skrytý v kávových plodech

Kávové plody, které známe pro jejich zrna, skrývají ještě jeden poklad - cascara. Cascara je sušená a fermentovaná slupka z kávových plodů z kterých se vydělila zrna. Tato unikátní kávová přísada má svůj vlastní charakteristický chuťový profil a nachází využití v různých kulinářských a nápojových experimentech. 

Chuť Cascary Sonora je skvělá, ovocná, svěží, příjemně sladká chuťově spíše podobná čaji. V Cascaře Sonora ucítíte brusinky, med, šípek, třešně, meloun a intenzivní vůni ovoce a koření.

Cascara Sonora má vysoký obsah kofeinu a je bohatá na antioxidanty a minerály. Pokud v létě hledáte osvěžení, doporučujeme ji podávat studenou. V zimě horká Cascara Sonora zahřeje, povzbudí náladu a posílí imunitu a zdraví.

Samotná Cascara je vedlejší produkt zpracování kávových zrn. Jedná se o drcenou dužinu kávové třešně, která nabízí svěží ovocnou chuť a vysoké množství kofeinu a antioxidantů. Kávové třešně jsou zpracované suchou metodou, sušené na slunci 10-14 dní a následně uskladněny na 3 měsíce k uležení. Zpracování, tzv. “hulling” probíhá až před samotným balením a expedicí

Cascara Sonora znamená ve španělštině slupka.Proč je Cascara Sonora tak oblíbená? Nejen pro skvělý chuťový požitek, ale i pro její pozitivní vlastnosti na naše zdraví. Působí protizánětlivě, posiluje imunitu, zbavuje stresu, obsahuje železo, draslík a mnoho dalších minerálů a antioxidantů.

Farma Hacienda Sonora leží na úpatí sopky Poas. Využívají zde 100% obnovitelné energie. Slouží například k provozu mlýnů při zpracování kávy, ale i jako zdroj elektřiny všem, kteří na farmě pracují. Z celkové rozlohy 100 hektarů zaujímá zastíněná kávovníková oblast přibližně 45 ha. Zbytek zaujímá divoká vegetace a cukrová třtina, jenž má na zdejší farmě tradici více než 150 let.

Cascara Hacienda Sonora pochází s kávových třešní výběrové Arabiky pěstované ve výšce 1300 m.n.m. na plantážích v kostarickém regionu Alajuela.

Cascara díky vysokému obsahu kofeinu povzbudí vaši náladu a díky vysokému obsahu antioxidantů a minerálů posílí i vaše zdraví.

Doporučená příprava Cascary Sonory:

Ideální způsob přípravy je ve Frechch pressu. Pro přípravu 0,3 litru nápoje použijeme 15 g cascary, zalijeme horkou vodou (90 - 100 °C) a necháme louhovat 10 minut, následně slijeme. S množstvím Cascary, teplotou vody nebo louhováním můžete experimentovat a objevit tak mnoho dalších zajímavých chuťových tónů.

Skladování Cascary Sonory:

Abyste docílili nejlepší chuti, nechávejte Cascaru v našich sáčcích a nepřesypávejte ji do jiných nádob. Balíme ji do několikavrstevných, zavařovacích sáčků se zpětným ventilem. Díky tomu může "dýchat" a zároveň nehrozí kontaminací cizích pachů. Skladujte na temnějším, sušším a chladnějším místě. Nedávejte do lednice či mrazáku.

Čerstvá Cascara z pražírny Káva Monro.

Parametry
VýrobcePražírna Káva Monro
PraženíČERSTVĚ PRAŽENÁ KÁVA
Balení100g
ChuťOvocná, citrusová
VýraznostStředně výrazná káva

E-SHOP S KÁVOU: ČERSTVÁ KÁVA ARABIKA Z CELÉHO SVĚTA

Prodej kávy online - nejširší výběr čerstvých, zrnkových Arabik | Pražírna MONRO

Pražíme pro vás kávu s láskou a péčí již od roku 2004 

Už od roku 2004 se věnujeme výhradně pražení a přípravě 100% výběrové Arabiky. Pražíme kávu z plantáží Afriky, Jižní a Střední Ameriky, Austrálie i dalších kávových destinací v pravidelných, týdenních intervalech. Čerstvou kávu prodáváme jako kávu zrnkovou i kávu mletou.

Káva Monro s.r.o.

IČO 07655479

DIČ CZ07655479

Táborská 1811

Pelhřimov 39301

Provozovna Jihlava

OC City Park Jihlava

Hradební 1

586 01

Copyright Monro 2004
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Skript na ecomail